ویروس کرونا

آیا احتمال ابتلا به کرونا در بارداری بیشتر می شود

سیستم ایمنی بانوان باردار نسبت به افراد عادی، ضعیف تر عمل می کند. بانوان باردار در ایام بارداری بسیار آسیب پذیر بوده و نیاز به مراقبت های بیشتری دارند.

 

سیستم ایمنی بانوان باردار نسبت به افراد عادی، ضعیف تر عمل می کند. خانم های باردار در ایام بارداری بسیار آسیب پذیر بوده و نیاز به مراقبت های بیشتری دارند. کویید 19 به عنوان یک بیماری نو ظهور با ایجاد مشکلات تنفسی، گوارشی و ایمنی برای بیمار، منجر به بستری و یا فوت بیمار می شود. این بیماری در بانوان باردار، که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند بسیار حساس بوده و ممکن است باعث ایجاد عوارض در مادر و نوزاد شود. در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ بدهیم که آیا احتمال ابتلا به کرونا در بارداری بیشتر می شود یا خیر؟

 

آیا احتمال ابتلا به کرونا در بارداری بیشتر می شود ؟

در واقع هنوز اطلاعات علمی و ثابت شده ای نسبت به تاثیر بارداری در ابتلا به کرونا وجود ندارد. اما آنچه که مشخص است در زمان بارداری بانوان سیستم ایمنی ضعیف تری داشته و ممکن است بیشتر به بیماری های عفونی مبتلا شوند. به همین دلیل خانم های باردار باید حتما توصیه های پزشکی را رعایت کنند تا به ویروس ناشناخته ی کرونا مبتلا نشوند.

 

راه ها پیشگیری از ابتلا به کرونا در زمان بارداری 

شیوه نامه ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا در بانوان باردار، مانند همان شیوه نامه برای جامعه است منتها بانوان باید با دقت بیشتری این شیوه نامه را رعایت کنند. برای جلوگیری از ابتلا به کرونا به موارد زیر دقت کنید. 

 

از ماسک طبی سه لایه استفاده کنید.

دست ها را به صورت مرتب و صحیح با آب و صابون بشویید.

فاصله ی خود را با دیگران حفظ کنید ( تریجحا 2 متر )

در صورت عطسه کردن، دستمال یا آرنج را جلوی دهانتان بگیرید.

به چشم ها و دهان خود دست نزنید.

از حضور در مکان های شلوغ و سر بسته پرهیز کنید.

فقط برای کارهای ضروری از منزل خارج شوید.

از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنید.

در صورت رعایت نکردن این موارد احتمال ابتلا به کرونا در بارداری افزایش پیدا می کند.

 

آیا انتقال کرونا از مادر به جنین ممکن است ؟

به  دلیل رشد سریع و تغییرات ژنتیکی ویروس، اطلاعات کمی در مورد تاثیر و انتقال آن به جنین وجود دارد. بر اساس آزمایش ها در سه مورد جنین به کرونا واکنش نشان داده است. کرونا ممکن است باعث ایجاد مشکلات و نقص های جسمی در جنین شود.با این حال بهترین راه برای درمعرض خطر قرار نگرفتن جنین پیشگیری از ابتلا به این بیماری می باشد.

 

مراقبت‌های ویژه بارداری در شرایط شیوع ویروس کرونا

زنان باردار در شرایط شیوع ویروس کرونا علاوه بر مراقبت زیاد، به معاینه‌ی روزانه و هفتگی نیاز دارند. این چکاپ ها برای بررسی سلامت مادر و جنین بسیار مهم می باشد. از آنجا که بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا، ماندن در خانه است، مادر ممکن است در انجام این آزمایشات تردید داشته باشد. به دلیل اهمیت این آزمایشات، حذف آنها ممکن نیست اما برای کمتر در معرض بیماری قرار گرفتن می توانید بعضی از مشورت ها را به صورت تلفنی و یا ویدیویی انجام دهید. همچنین در صورت امکان، می توانید از پزشک خود بخواهید که در خانه چکاپ را انجام دهد.

 

کلام آخر

کووید 19 یک بیماری با جهش های بالا، انتقال سریع و ناشناخته می باشد. کسب اطلاعات لازم در مورد بارداری و شرایط آن در کرونا  و راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا در بارداری بسیار ضروری می باشد.

 

 

 

امتیاز کاربر: 4.6 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا